Zielona Italia
Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną poświęconą uroczej dzielnicy Włochy.
To nasz Warszawski „zielony ogród”. Znajdą tu Państwo opisy miejsc, które warto odwiedzić oraz dowiedzą się, dlaczego warto tu zamieszkać. Zapraszamy !
 
Polecamy...
Zalety dzielnicy Włoch

Przede wszystkim Włochy to nie Ursus, jak wiele osób może sądzić... Nowe Włochy położone są w zielonej części Warszawy, sąsiadują z Ursusem, Bemowem i Wolą. Jest to idealne miejsce dla osób chcących uciec z   wielkich betonowych osiedli zwanych potocznie „molochami”, których coraz więcej na Bemowie, Woli, a nawet sąsiadującym Ursusie. W naszej dzielnicy znajduje się wiele zielonych miejsc, takich jak: Park Kombatantów z dwoma dużymi placami zabaw i biblioteką, Staw Koziorożca, Stawy Cietrzewia, Fort Włochy oraz Plac Wolności. Mamy również własną Parafię św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także liczne instytucje kultury – Dom Kultury Włochy czy Artystyczny Dom Animacji ADA z salą kinową. Od lat organizowane są tu liczne konkursy dzięki istniejącej Pracowni Plastycznej oraz Pracowni Tkactwa Artystycznego. Dużym powodzeniem cieszy się Klub Tańca Towarzyskiego „Akcent”, który bierze udział w turniejach międzynarodowych. Młodzież i osoby dorosłe mogę realizować swoje twórcze pomysły w istniejącym od marca 2003 roku Studio Filmowym, wyposażonym w nowoczesny sprzęt. Dom Kultury „Włochy” oferuje lekcje gry na fortepianie i gitarze oraz wiele, wiele innych imprez kameralnych i plenerowych dla dorosłych i dzieci. Należy jeszcze wspomnieć o znanej Szkole Muzycznej I st. nr 5 mieszczącej się przy ul. Globusowej 25, gdzie rodzice kształcą swoje dzieci już  od najmłodszych lat .
W zasięgu ręki znajdują się liczne sklepy spożywcze, przychodnie, apteki, cukiernie, bankomaty oraz restauracje. Jest to doskonałe miejsce do
zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ponieważ znajdują się tu nie tylko szkoły podstawowe, ale również żłobki, przedszkola, gimnazja oraz zespół szkół ponadgimnazjalnych.
Nowe Włochy przeciągają także swą ciekawą architekturą, mnogością małych kamieniczek, a także nowo powstającymi, bardzo ciekawymi osiedlami wielorodzinnymi, jak np. wybudowane w technologii tradycyjnej (z cegły) Osiedle Chrościckiego, mające jeszcze kilka gotowych mieszkań, czy sąsiadująca z nim Zielona Italia
, która obecnie jest w budowie. Z mniejszych inwestycji, spacerując naszymi uliczkami , można zauważyć nieustannie powstające  tzw. „plomby”, o dość ciekawej architekturze.
 

Nowe Włochy - wszystkie prawa zastrzeżone